Jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Informacje krok po kroku!

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym.


Współczesna gospodarka w bardzo dużej mierze opiera się o instytucje z branży finansowej. Wśród nich znajdują się ubezpieczyciele, których zadaniem jest zdejmowanie ryzyka powstałych szkód z klienta i w razie ich powstania – wypłacanie pieniędzy niezbędnych na jej naprawę. Ponieważ instytucja ubezpieczenia pozwala nam niskim kosztem uniezależnić się od przypadków losowych, na rynku bez przerwy potrzebni są nowi pracownicy w tej branży. Szczególnie ważne jest to, ze względu na coraz większą ilość ubezpieczeń obowiązkowych. Jak więc dostać się do tego zawodu i jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Poniżej przedstawiamy najważniejsze kroki, które doprowadzą Cię do upragnionej licencji.

Znajdziesz tu odpowiedzi min. na pytania: jak zostać agentem MTU, jak zostać agentem Proama, jak zostać agentem You Can Drive, czy też agentem Ergo Hestii lub Link4 oraz wiele innych przydatnych informacji.

 

Uwarunkowania dla kandydatów na agenta ubezpieczeniowego

kandydatJak w wielu zawodach, tak i tutaj, wymagane są określone warunki, które muszą zostać spełnione przez kandydata na agenta ubezpieczeniowego.

Czytaj więcej...

Wybór partnera - Multiagencja ubezpieczeniowa czy towarzystwo?

partnerJednym z najważniejszych elementów, które musimy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu kariery agenta ubezpieczeniowego, jest odpowiedni dobór firmy (lub firm) z którymi będziemy współpraco-wać.

Czytaj więcej...

Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego, a następnie egzamin

szolenie Po zarejestrowaniu działalności gospodarczej i wyborze odpowiedniego partnera, z którym będziemy współpracować, przychodzi czas na - szkolenie na agenta ubezpieczeniowego.

Czytaj więcej...

Licencja agenta ubezpieczeniowego

Licencja Ostatnim krokiem, który musimy pokonać by zostać agentem ubezpieczeniowym, pozostaje jeszcze uzyskanie stosownej licencji, która wydawana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy pracę jako agent i co dalej?

Praca Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych możemy w końcu rozpocząć pracę jako agent ubez-pieczeniowy.

Czytaj więcej...

Copyright